دانشکده در رسانه ها

تبلیغات

رحلت امام 1402
روز جهانی بدون دخانیات 1402
ولادت امام رضا(ع) 1402
آزادسازی خرمشهر 1402
شهدای سراوان
ولادت حضرت معصومه 1402
روز جهانی فشار خون بالا

سازمان ملل متحد روز ۲۵ نوامبر هر سال میلادی که امسال مصادف با ۴ آذر 1400 است را به عنوان «روز بین المللی مبارزه با خشونت علیه زنان» اعلام کرده است.

 

 

کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان:

گفتگو در خانواده باعث کاهش خشونت خانگی می شود

 

در همین راستا حمیده حاتمی کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان گفت: فقدان گفتگو در خانواده ها یکی از مسائلی است که منجر به افزایش خشونت خانگی می شود. وزارت بهداشت نیز برای تمرکز بیشتر بر اهمیت گفت و گو، از یکم تا هفتم آذر ۱۴۰۰ پویشی با عنوان «حرف و گفت» به راه انداخته که  شامل ۷ محور مهم است از جمله: ۱. خانواده گفت و گو محور: هم بگوییم، هم بشنویم. ۲. خانواده خشونت پرهیز: اختلافات را حل کنیم. ۳. خانواده ساختارمند: جایگاه خود را در خانواده بیابیم. ۴. خانواده حمایت گر: نردبان رشد یکدیگر شویم. ۵. خانواده همدل: همدیگر را درک کنیم. ۶. خانواده همراه: همیشه کنار یکدیگر باشیم. ۷. اوقاتی برای خانواده: با یکدیگر وقت بگذرانیم.

 

حاتمی ادامه داد: خشونت خانگی یک الگوی بدرفتاری جسمی، جنسی و روانی هیجانی است که توسط یکی از اعضای خانواده برای اعمال کنترل و قدرت، نسبت به سایر اعضای خانواده مکرراً صورت گرفته و یک آسیب اجتماعی است که به سلامت جسمی و روانی تمام خانواده آسیب زده و عواقبی چون بزهکاری، پرخاشگری، سوءمصرف مواد و الکل را به دنبال دارد همچنین می تواند به عنوان الگوی نامناسبی رواج پیدا کند.

 

وی درباره دریافت مشاوره برای جلوگیری از خشونت خانگی گفت: خانواده ها و زوجین محترم با مراجعه به روانشناسان فعال در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان می توانند خدمات مشاوره و آموزش مهارت های زندگی نظیر کنترل خشم، حل مسأله، مهارت های ارتباطی و تکنیک های حل اختلاف زوجین، فرزندپروری و ... را دریافت کنند.

 

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما